تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

شکست سنگین آقای آیتی در مناظره با حجت الاسلام عبادی/ وقتی آیتی هیچ برنامه ای ارائه نداد/ عبادی: در ز

  * علیرغم تذکر مجری نسبت به حفظ حرمت ایام فاطمیه، هواداران آقای آیتی پس از پخش کلیپ آیتی با سوت و کف حرمت ایام راشکستند.

  * هیاهوهای هواداران آقای آیتی در ایام فاطمیه در سالن دانشگاه علوم پزشکی یادآور عاشورا ۸۸ بوده است.

  * حجت الاسلام عبادی در ابتدای شروع سخنرانی خود با تسلیت ایام فاطمیه به نوعی به حاضران جلسه در مورد رعایت شئونات این ایام تذکر داد.

  * جلسه با سخنرانی حجت الاسلام عبادی آغاز گردیده است.

  حجت الاسلام محمدباقر عبادی:

  ۱- خراسان جنوبی از لحاظ منابع انسانی در جایگاه بالاییست و برخی از چهره های ماندگار از خطه خراسان جنوبیست. مردم خراسان جنوبی مردمی متدین و با فرهنگ بالایی هستند. اما عقب افتادگی های اقتصادی در خراسان جنوبی آزار دهنده است. یکی از علل عقب افتادگی دور بودن از مرکز کشور است. عدم بهره مندی از امکاناتی چون راه آهن و بزرگراهها از خراسان جنوبی از دیگر علل عقب ماندگی خراسان جنوبیست.

  ۲- یکی از راههای بهبود اوضاع اقتصادی که ما برای حل آن گام برداشته ایم راه آهن است که توانستیم برای آن ردیف اجرایی بگیریم. در بحث راهها هم آنچه در این ۴سال تحریم ها و کمبود بودجه عمل شده است بسیار بیشتر از سالهای پردرآمد کشور است.

  ۳- راه دیگر بهبود اوضاع اقتصادی استان بهره مندی از منطقه ویژه اقتصادیست که ما موفق به تاسیس آن شدیم.

  ۴- کار دیگری که انجام شد،ما با پیگیری هایی که کردیم، استان خراسان جنوبی را بعنوان استان غیربرخوردار ثبت کردیم و بدین وسیله سود تسهیلات بانکی ۴%کاهش یافت.

  ۵- یکی از مهمترین کارهای انجام شده تاسیس دفتر وزارت خارجه بوده است تا بدینوسیله خراسان جنوبی را به کل دنیا بشناسانیم.محصولات استراتژیک این استان بدینوسیله به دنیا شناسانده خواهد شد.استان ما بعد از تاسیس دفتر وزارت خارجه محل رفت و آمد سفرا شده است. این مقدمات آمدن گردشگر به خراسان جنوبی خواهد شد.

  ۶- چون کمبود اعتبارات محسوس بود سراغ بنیاد برکت که زیر مجموعه دفتر مقام معظم رهبری است رفتیم و مجوز بیش از ۲۰۰میلیارد تومان تسهیلات گرفتیم و همین ۲۰روز پیش هم بسیاری از پروژه های بنیاد برکت افتتاح شد. این بنیاد در رونق کارخانجات و صنایع اثرات بسیار زیادی داشته است.

  ۷- آموزش عالی یک ظرفیت بسیارعالی برای خراسان جنوبیست. به همین دلیل بنده هم به کمیسیون آموزش رفتم تا بتوانم کمکی به این امر بکنم. بنده یکی از منتقدان سیستم آموزش علمی کشور هستم. حجم زیاد بیکاران تحصیلکرده خود نشان از این سیستم معیوب است. در سفری که به آلمان داشتم،آلمانی ها هم این سیستم حاضر ایران را نادرست می دانستند و تمرکز خود را به روی علمی کاربردی گذاشته بودند

  دکتر حمید آیتی:

  ۱- آیتی هم به هیاهوکنندگان هشدار داد و گفت برای نگهداشتن حرمت ایام سوت نزنید. آیتی گفت: لطفا سوت نزدید اما کف مانعی ندارد که با همراهی حاضرین همراه بود.

  ۲- آیتی خود را تنها کاندیدای شورای عالی اصلاح طلبان معرفی کرد. وی عبادی را از خاندان علم و تقوا دانست و از هواداران خود خواست حرمت حجت الاسلام عبادی را نگه دارند. وی عبادی را استاد خود معرفی کرد.

  ۳- درخشان ترین فراز اقتصادی بعد از انقلاب در دوران اصلاح طلبان بوده است. وی رئیس دولت اصلاحات را سردار اصلاحات معرفی کرد و دوران وی را با عزت خارجی و شرایط خوب اقتصادی معرفی کرد.

  ۴- آیتی به حمایت از مهدی آیتی و مجلس ششم پرداخت و گفت در آن دوره بود که خراسان جنوبی استان شد. ما همراه دولتیم اما وکیل الدوله نیستیم.

  ۵- وی در ادامه تمام توان خود را برای تعریف از اصلاح طلبی پرداخت و گفت راه رشد کشور و استان از اصلاح طلبی می گذرد.

  ۶- آقای آیتی که به نظر می رسید برنامه ای برای ارائه نداشت بعد از تعریف از خاتمی و مجلس ششم و برخلاف قوانین و آیین نامه جلسه به سخنان حجت الاسلام عبادی حمله کرد.

  ۷- آقای آیتی شروع به حمله به کاندیدایی خاص کرد و گفت: من مانند کسانی نیستم که گرایش فکری خود را پشت سایر عناوین دیگر پنهان کنم.(به نظر می رسید که ایشان به دکتر مجیدی که قبلا اصولگرا بودن خود را اعلام کرده است اما اکنون می گوید مستقل هستم اشاره کرده است.)

  ۸- هواداران آقای آیتی با بی توجهی به تذکر آیتی همچنان با سوت و کف به حرمت شکنی خود ادامه دادند.

  سخنرانی آیتی به پایان رسید و بخش سوالات مشترک شروع شد.

  سوال اول: شرایط پسابرجام را چطور می بینید?

  آیتی: مجلس آینده باید همراه با دولت باشد تا بتوانیم شرایط پسا برجام خوبی را داشته باشیم. مجلس قبلی که مخالف دولت بود باعث شد که روحانی عبارات کاسبان تحریم و دلالان تحریم را مطرح کرد. ما وکیل الدوله نخواهیم بود. ما شمشیر نظارت را در دست خواهیم داشت و مرز همکاری ما با دولت مرز حقوق مردم است.دولت روحانی نشان داده است دولتیست که حقوق مردم را کاملا رعایت میکند.

  عبادی: متاسفانه آقای آیتی حقوق دان هستند اما قانون جلسه را رعایت نکردند و بجای ارائه برنامه به سخنان بنده نقد کردند. متاسفانه آقای آیتی بجای پاسخ به سوال فقط به فکر هماهنگی مجلس و دولت است. بروید مثل مجلس ششم با دولت هماهنگ شوید ببینم چه خواهد شد. بنده به دولت کنونی نمره قبولی نمی دهم. سیل واردات بی رویه تولید داخل را فلج کرده است. مرزهای ما باید تقویت شود تا جلوی قاچاق گرفته شود. زد و بندها در گمرک ها این مورد را تشدید کرده است.

  سوال دوم: چالش انقلاب مسائل خرد و دعوای داخلی نیست.پیام انقلاب مقابله با نظام سلطه است.آیا نمود این مورد در سیاست خارجه فعلی دیده می شود؟

  عبادی: سیاست خارجه ما نقاط قوتی داشت و نقاط ضعف هم. اما من در این مورد در سیاست خارجه کوتاهی میبینم. در قضیه منا ما بطور واضح این مورد را دیدیم. آیا سیاست لبخند استکبار را به عقب رانده?کوتاه آمدن در مقابل دشمن چه سودی به ما رسانده است؟ کوتاه آمدن در مقابل شعار مرگ بر آمریکا سودی برای ما داشته است؟ من بر خلاف آقای آیتی که کلا به تخریب طرف مقابل خود پرداخته است،کلا سیاست خارجه را بد نمیدانم. نقاط مثبتی هم بوده.

  آیتی: مذاکره یعنی یک چیزی بدهی یک چیزی بگیری. رهبری فرمود من دیپلمات نیستم،انقلابی ام.این یعنی دیپلماسی گری و انقلابی گری راههایی جداگانه است. ما عربستان ملاحظاتی داشتیم، ملاحظات اقتصادی و سیاسی. دولت در آن مورد راه دیپلماسی خود را طی کرده است.

  سوال سوم: موضع گیری صریح و شفاف شما در مورد سران فتنه چیست؟

  آیتی: فتنه موضوعی پیچیده است و نمیتوان به این راحتی در مورد آن صحبت کرد. من مواضع علی مطهری را در این بحث شایسته می دانم.ایشان نماینده ایست که تایید صلاحیت شده.

  عبادی: فتنه جریانی طراحی شده از پیش بود.مراجعه کنید به مصاحبه سفیرآمریکا در لبنان.وی قبل از آن حوادث گفت:نیاز به مذاکره با ایران نیست.ایران به زودی تغییر خواهد کرد. رئیس جمهور آمریکا از سران فتنه حمایت کرد. رهبری فرمودند بیایید و حداقل شعارهای ضد انقلاب کف میدان را تکذیب کنید،اما نکردند. کاش می فرمودید بجای مواضع علی مطهری،مواضع مقام معظم رهبری را قبول دارم.

  سوال چهارم: کدام مجلس را بین را بهترین می دانید؟

  عبادی: بهترین را انتخاب کردن سخت است اما قطعا بدترین مجلس،مجلس ششم است.خروج از حاکمیت،تحصن و شعارهای ضد نظام.بجای اینکه مشکلات اقتصادی را حل کنند،بجای حل مشکلات استان خراسان جنوبی تحصن کردند و جام زهر پیشنهاد دادن.اینها مشکلات اصلاحات بود.مدیران اصلاحات مسئولیت خود را رها کرده بودند که آمریکا می خواهد بیاید و مملکت را مدیریت کند.ما به مجلس ششم اصلا نمره نمیدهیم.

  آیتی: بدترین عملکرد در همه دوره ها کردن برجام بود. رشوه گرفتن نماینده های مجلس نهم از رحیمی بود.

  سوالات تخصصی مربوط به هر یک از دو کاندیدا شروع شده است.

  سوال اول از آیتی: نظر حضرتعالی در مورد سخنان هاشمی که گفته روحانی ۳% بیشتر رای نداشته است و بعد از حمایت من رای آوردند،از طرفی هم اصلاح طلبان نیز خود را سهیم می دانند.آیا این دولت بدهکار می تواند مشکلات مردم را حل کند؟

  آیتی: شما مطمئنید این حرف مربوط به آقای هاشمیست؟ من بعید می دانم. اگر هم اینطور باشد آقای روحانی هم اکنون سکان را در دست دارند.من خودم را بدهکار هیچ شخص و گروهی نمیدانم.

  سوال اول از عبادی: برخی از دوستان و حامیان دوره قبل شما می گویند رفتار شما در مجلس مساحمت آمیز بوده و رفتار انقلابی نداشته اید.آیا این حرف را قبول دارید؟

  عبادی: رفتار من به شکلی بوده که از عملکردهای درست حمایت کردم،چه در دولت قبل چه در دولت کنونی.هرجایی هم نقد داشتیم گفتیم. تعداد اصلاحطلبانی که به براندازی گرایش پیدا کردند ناچیز بودند.بقیه ولایت و نظام را قبول دارند. کشور را هم نمیشد با یک حزب اداره کرد. بنده با بسیاری از دولتمردان اصلاحطلب استان و کشور با رعایت خط قرمزها تعامل داشته ام.

  سوال دوم از آیتی: به نظر شما چرا جریان اصلاح طلبی بیشترین حمله را به نهاد قانونی شورای نگهبان داشته اند؟

  آیتی: این سوال جهت دار است. بهتر است بپرسیم چرا اصلاحطلبان بیشتر پرسشگر هستند. هم اکنون آقای روحانی و خاتمی در چارچوب قانون و بدون حاشیه به اعتراض پرداختند.

  سوال دوم از عبادی: نظر شما در مورد گزارش کمیسیون برجام چیست؟ چرا به لایحه ای رای دادید که رهبری به آن شروطی اضافه کردند؟

  عبادی: عده ای برجام را مائده آسمانی می دانستند.عده قلیلی هم کل برجام را اشتباه می دانست. اما نظر عمده مجلس این بود که باید برجام با شروطی که منافذ آن بسته شود،اجرایی گردد. آقایان حداد و توکلی و زاکانی و دیگر بزرگان هم همین نظر را داشتند. بنده نیز با پذیرش مشروط آن موافق بودم.

  سوال سوم از آیتی: اگر شما در مجلس ششم بودید جام زهر را امضا می کردید؟

  آیتی: نامه مجلس ششم آنطور که شما میگید از نظر حقوقی بد نبود.کاش آن نامه را می آوردند و می خواندند و در مورد آن بحث می کردیم.

  سوال سوم از عبادی: چرا در مجلس اصولگرا به وزیری که کرسنت را بوجود آورد رای داده شد؟

  عبادی: کرسنت ضایعه ای است برای کشور. برخی هم در دولت قبل طرفدار شدید دولت بودند در این دوره هم همانها طرفداری شدید می کردند.مشکل اینطور افراد هستند.

  سوال چهارم از آیتی: با توجه به اوضاع کنونی کشور آیا شعار مرگ بر آمریکا موضوعیتی دارد؟

  آیتی: کاش فضای جامعه برود به سمت حیات،نه مرگ.اما در این مورد چون سیاست کلی نظام است ما نیز تابع ولایت فقیه هستیم.

  سوال چهارم از عبادی: برخی از کاندیداها به نحوه انتخاب شما در ائتلاف اصولگرایان اعتراض دارند.آیا این اعتراض را وارد می دانید؟

  عبادی: ما به نظر خبرگان و بزرگان اصولگرا احترام میگذاریم.به بقیه کاندیداهای اصولگرا هم احترام میگذارم همانطور که به آقای آیتی احترام میگذارم.

  سؤالات نمایندگان تشکل های دانشجوئی از نمایندگان شروع شد.

  نماینده انجمن اسلامی علوم پزشکی:

  وی سخنانش را باحمله به احمدی نژاد آغاز کرد و مجالس هشتم و نهم را مقصر وضع اقتصادی کنونی دانست. وی بجای سوال کردن کار خود را با بیانیه خواندن ادامه داد.وی خطاب به حجت الاسلام عبادی گفت: بروید و در خانه بنشینید و به بن بست گفتمانی خود پایان دهید. اصولگرایان مورد حمایت شما کار کشور را به بن بست رسانده است. چند وزیر را توانسته اید به بیرجند بیاورید؟ میخواهید آب را از سیبری بیاورید؟ مجلس به خانه تکانی احتیاج دارد. این بار ما به اعتدال رای می دهیم تا حقوق حقه ما را بگیرند و از برجام صیانت کنند و توسعه سیاسی و مطبوعات آزاد را برگرداند. اصلاحات پیش رفت تا به سکو شورای نگهبان برخورد.

  آیتی: این سوال نبود اعلام مواضع بود و من را به یاد جوانی ام انداخت. حرفهای ایشان انقلابی بود.

  عبادی: ایشان سوال نپرسیدند و اعلام مواضع کردند.عیبی هم ندارد.خاصیت جوانیست. دوست دانشجو ما سیاستهای دولت را رعایت نکردند و از اعتدال خارج شدند. امید دارم هم اصلاح طلبای عاقلی داشته باشیم،هم اصولگرای عاقلی. دعوت شما به خانه نشینی بنده با دموکراسی مغایرت دارد. دعوت شما به خانه نشینی بنده خلاف آزادی احزاب که مورد علاقه شماست می باشد.

  اگر شورای نگهبان همه را رد کرده چرا الان اینجا کاندیدا دارید؟ باید احزاب از همه مفسدین بدون در نظر گرفتن خط و مشی سیاسی اعلام برائت کنند. خوشحالم قوه قضائیه هم معاون اول دولت را به زندان برده هم آن آقازاده را. از این اقتدار خوشحالم.

  نماینده جامعه اسلامی:

  از آقای عبادی می پرسم،بعد از روی کار آمدن دولت جدید،عده ای از مدیران روی کار آمدند و شما دخالت کردید،آیا این در حوزه اختیارات شماست؟

  از آقای آیتی می پرسم آیا احتمال تقلب در انتخابات آینده وجود دارد و اگر به نظر شما تقلب رخ داد چه برخوردی خواهید کرد؟

  سوال مشترک از دو نماینده:

  دولت های مختلف آمده اند و رفته اند اما مشکل آب و گرسنگی مردم حل شده است؟ اصولگرا و اصلاح طلب قصه است. درد مردم را حل کنید
  .

  عبادی: انتصابات برابر قانون در حیطه قوه مجریه است و خودش هم باید پاسخگو باشد. اما قوه مجریه اگر بخواهد بهتر عمل کند بهتر است که با مسئولین حوزه انتخابیه هماهنگ باشد. اما اگر انتصابی مفسد بود نماینده باید نظارت کند. در مورد انتصابات ضعیف دولت باید پاسخگو باشد. اگر اصلاح طلب و اصولگرا برنامه برای کشور نداشته باشند، بله،قصه ای بیش نیستن.

  آیتی: سوال آقای ابطحی جهتدار بود. ما نظام را متهم به تقلب نخواهیم کرد.قوه مجریه هم ناظر است. در همین دوره هم خلاف رخ داده و عده ای وقتی تبلیغات شروع نشده بود بر منابر غیر قانونی بالا رفتند. ما مردم را به خیابانها دعوت می کنیم،اما نه برای اعتراض،بلکه برای شرکت در انتخابات. اینکه فقر وجود دارد به این دلیل است که دولت قبل خانه ای را فرو ریختند، ما باید آجر آجر روی هم بگذاریم و دوباره بسازیم. رئیس دولت قبل میدان مینی را در کل کشور گستراند که هنوز پاکسازی نشده است و مملکت را با دروغ و غارت تحویل دادند.

  سخن پایانی و جمع بندی:

  عبادی: گفتند مجلس نهم از آقای رحیمی رشوه گرفتند. این بار حقوقی بالایی دارد. این رشوه حتی به نمایندگان مجلس هشتم نبوده است. بلکه به برخی نامزدهای دوره هشتم بوده است.

  گفتند به روحانی نامه نوشتید چطور میخواهید تعامل کنید؟ نامه ما بسیار محترمانه بود.ما بعنوان روحانی به هم لباس خود تذکر دادیم. بحث آب از سیبری را مطرح کردند.در این زمینه با کارشناسان مختلفی صحبت کرده ایم.با استاد یکی از دانشگاههای مطرح تهران مشورت کردم. ایشان فردی کارشناس و صاحبنظر است. ساعتها نشستیم و کارشناسانه بحث کردیم. اگر امروز دولت اقدام نکند فردا دیر است.مسیر تاجیکستان را ایشان امن نمیدانستند. وزیر نیرو گفت در سالهای آینده خشکسالی ایران ۱۱ برابر خواهد بود.وزارت نیرو هم در این دولت هم دولت قبل عملکرد مناسبی نداشته است. قرار بر این شد آب دریای عمان تصفیه شود و به خراسان جنوبی بکشند. با سیای بازی کار پبش نمیرود.شخصیت آقای آیتی هم در همین راستا است.دعوای اصلاح طلب و اصولگرا باید سر نوع برنامه آبرسانی و امثالهم باشد نه سیاسی بازی. نرویم به دنبال بحث های سیاسی بازی. از آقای آیتی هم تشکر میکنم، خاندان آیتی خاندان عالم پروری هستند. پیروز انتخابات مردم خواهند بود.

  آیتی: امیدوارم بعد از انتخابات هم این فضای شور و نشاط وجود داشته باشد. ان شاالله بتوانیم رضایت مردم را تامین کنیم. ما باید با استفاده از رفع تحریم ها تجهیزات با تکنولوژی روز را وارد کنیم تا مشکل آب را حل کنیم. از صبوری حاج آقای عبادی هم تشکر می کنیم.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ دوشنبه 3 اسفند 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : آیتی ,عبادی ,دولت ,آقای ,سوال ,مجلس ,آقای آیتی ,خراسان جنوبی ,الاسلام عبادی ,سیاست خارجه ,حرمت ایام ,دفتر وزارت خارجه ,استان خراسان جنوبی ,بهبود ,
  شکست سنگین آقای آیتی در مناظره با حجت الاسلام عبادی/ وقتی آیتی هیچ برنامه ای ارائه نداد/ عبادی: در ز

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 2 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر